Klasik Masaj
Masajın beş ana tekniğinin, bütün vücuda belirli bir düzen ve sıralama içerisinde uygulandığı klasik masaj yöntemi, özellikle sırt ve omuz bölgesine yoğunlaşmaktadır. Çeşitli yağlar eşliğinde cildin ölü dokusundan arındırılması ile başlayan klasik masaj uygulamasında vücuda aşırı baskı uygulamadan rahatlatmaya odaklanılır. Farklı masaj yöntemleri, belli sıralamalar içerisinde uygulanarak, kas spazmlarının ve ödemin dağıtılmasına odaklanılır. Tıbbi masaj uygulamalarına esin kaynağı olan klasik masaj Çin kültüründe üç bin yılı aşan bir tarihe sahiptir

000000000000

Adana Masaj Salonu için Hemen Çekinmeden Arayın

Bölgesel Masaj
Tıbbi masaj olarak da bilinen fizik tedavi uygulamalarının temel taşını oluşturan bölgesel masaj tekniklerinde, ağrı veya sorun olan bölgeye odaklanılmaktadır. Özellikle iş dünyası tarafından yoğun bir talep görmekte olan bölgesel masajuygulamalarında omuz, sırt, kol veya bacaklar tek başlarına ele alınmaktadır. Günün stresini almak konusunda da son derece etkili olan baş masajları, uzun toplantılar ve sunumlardan sonra yapılan rahatlatıcı ayak masajı uygulamaları da bölgesel masaj uygulamaları arasında yer almaktadır.

Thai Masajı
Uzak doğunun mistik ülkesi Tayland’ın kendisine has masaj tekniğidir. Tay masajı veya Tai masajı olarak da yazılarak ülkemizde tanınmakta olan Thai masajı, birçok açıdan diğer masaj türlerinden ayrılmaktadır. Sert masaj sevenler için oldukça ideal ve keyifli bir masaj türü olan Thai masajı, kasların sonuna kadar rahatlayabilmesine ve kişinin zihinsel olarak dinlenmesine olanak tanımaktadır. Thai masajının en önemli farklarından birisi de, diğer masajlar gibi çıplak cilt üzerine uygulanmamasıdır. Rahat giysiler giydikten sonra, zeminde yapılan Thai masajı için herhangi bir yağ veya kayganlaştırıcı ürün de kullanılmamaktadır.

000000000000

Adana Masaj Salonu için Hemen Çekinmeden Arayın

Derin Doku Masajı
Fizik tedavinin olmazsa olmaz bir parçası olan derin doku masajı, spor yapanlar ve fiziksel zorlanmanın olduğu işlerde çalışan bireyler için de vazgeçilmez bir keyiftir. Derin doku masajı uygulamalarını farklı kılan en önemli etken, düşük hızda, yüksek basınç uygulayarak derin kas dokularına müdahale etmesidir. Özellikle sert masajdan hoşlanan kişiler için tavsiye edilen derin doku masajı, diğer masaj türlerinde olduğu gibi yüzeysel rahatlatmadan çok, iskelete en yakın noktalardaki kasları rahatlatmaya odaklanmaktadır.

Bali Masajı Nedir?
Bali masajı, vücudun tamamında, fazla baskı uygulamadan, hafif ve dairesel hareketlerle uygulanmakta olan masaj türüdür. Özellikle stresten uzaklaşmak için masaj yaptırmak isteyen ve hassas vücutlu bireyler için ideal bir masaj türüdür. Geleneksel masaj türleri arasında kabul edilen Bali masajında, kendisine has Bali Santi yağları kullanılmaktadır. Birçok masaj türü petrisaj yani yoğurma tekniği üzerine geliştirilmiş olsa da, Bali masajı friksiyon adı verilen ovma tekniği üzerine geliştirilmiştir. Böylece tamamen gevşemeye ve rahatlamaya odaklanmaktadır. Kullanılan yağlar ve uygulanan tekniğin kan dolaşımı üzerindeki müthiş etkisi birleşince, dokuların yenilenme hızını artmakta, böylece cilt daha canlı ve sağlıklı bir görünüm kazanmaktadır.

İsveç Masajı
Profesyonel masöz ve masörler vücudun belirli bölgelerine ya da tamamına uyguladıkları İsveç masajı ile kan dolaşımını hızlandırır, bu sayede dokuların ve hücrelerin canlanmasını sağlarlar. Böylece masaj yaptıran kişi gün boyu yaşamış olduğu stresten uzaklaşır ve yorgunluk hissi yerini rahatlamaya bırakır. İsveç masajı, yorgunluktan kurtulmak amacıyla güne zinde başlamak için tercih edilen en yaygın masaj türüdür. Masaj yapılan ortamın rahat ve keyifli olması gerekir, masaj bittikten sonraysa kişinin kendini zinde ve dinlenmiş hissetmesi oldukça önemlidir. İsveç masajı genellikle masaj yağı kullanılarak yapılsa da kişinin isteğine bağlı olarak masajda kayganlaştırıcı malzemede kullanılabilir.
000000000000

Adana Masaj Salonu için Hemen Çekinmeden ArayınTürk Hamamı ADANA
Sauna ADANA
Spa ADANA
İsveç Masajı ADANA
Thai Masajı ADANA
Derin Doku Masajı ADANA
Refleksoloji ADANA
Aromaterapi ADANA
Spor Masajı ADANA
Selülit Masajı ADANA
Bölgesel Masajlar ADANA
Taş Masajı ADANA
Shiatsu Masajı ADANA
Bali Masajı ADANA

000000000000

Sorularınız için Hemen Çekinmeden Arayın